Rekuperatorius - svarbus elementas jūsų namuose

Rekuperatorius - svarbus elementas jūsų namuose

Rekuperatorius kaip vaistas nuo ligų

Prastas miegas, nuovargis ar negalėjimas susikaupti – visos šios problemos dažnai kyla dėl prastos namų oro kokybės. Užtikrinę nuolatinę šviežio oro cirkuliaciją namuose, žengsite didelį žingsnį sveiko namų mikroklimato link.

Rekuperatorius – tai investicija į savo sveikatą. Namuose turėdami išmanią vėdinimo sistemą, susikursite sveikesnes gyvenimo sąlygas. Rekuperatorius apsaugos nuo dulkių ir jų erkučių, alergijas sukeliančių žiedadulkių, bakterijų, pelėsių ir virusų, toksiškų kietųjų dalelių bei vabzdžių.

Štai keli svarbūs klausimai, į kuriuos mes pabandysime atsakyti:

- Ar anglies filtras apsaugos nuo šalia namo besikūrianančio laužo ar BBQ kvapų?

Carbon filtruojančioje medžiagoje aktyvuotos anglies dalelės skirtos būtent kvapų sulaikymui. Pati filtruojanti medžiaga taip pat yra didesnio tankumo nei M5 klasės, tačiau mažesnio nei F7:

Filtravimo klasė

EN 779:2012

Filtravimo klasė

ISO 16890

Rekomenduojamas

keitimo dažnumas

M5 ePM10 55% kas 6 mėnesius
M7 ePM1 70% kas 4 mėnesius
Carbon ePM1 55-70% kas 4 mėnesius

Deja, negalime garantuoti, kad bus pašalinti visi lauko kvapai. Jei kūrenimas gausus, vien filtro gali nepakakti.

- Ar būtina keisti abu filtrus iš karto? Gal galima juos tik išsiurbti dulkių siurbliu ar išplauti?

Rekomenduojame keisti abu filtrus iš karto ne rečiau kaip kas 6 mėn. OXYGEN filtrai yra vienkartiniai, todėl jie nėra siurbiamia ar plaunami. Daugumos filtrų kaina nėra aukšta ir juos tikrai galima pasikeisti, juk sveikata yra pats svarbiausias žmogaus turtas. Filtrus patogiai galite užsakyti mūsų parduotuvėje.

- Kokius filtrus rinktis ir kur jų galima įsigyti?

Visada rekomenduojame pirkti tik originalius filtrus, nes tik taip būsite tikri, kad perkate kokybišką, savo funkciją atlieknatį daiktą. 

Užsakykite filtrus mūsų parduotuvėje. Priklausomai nuo metų laiko, rinkitės:

Žiemą, rudenį – standartinį komplektą arba komplektą nuo nepageidaujamų kvapų;
Pavasarį, vasarą – standartinį komplektą arba antialerginį komplektą.

- Kodėl žiemą padidėja elektros energijos sąnaudos?

Žiemos metu kai šalta veikia rekuperatoriaus elektrinis tenas, kuris saugo šilumokaitį nuo užšalimo, todėl teno išjungti nėra galimybės.

Padidėjusioms elektros sąnaudoms gali turėti įtakos užsikimšę rekuperatoriaus filtrai ir nesubalansuota vėdinimo sistema.

Todėl elektros sąnaudoms mažinti, rekomenduojame:

- pasikeisti filtrus

- subalansuoti vėdinimo sistemą, jeigu tai nebuvo padaryta

- mažinti rekuperatoriaus greitį

- Vasaros metu namuose karšta ir tvanku. Kaip geriausia naudoti rekuperatorių, kad vasaros metu namuose būtų vėsu?

Karštą dieną atvėrę langus namų neatvėsinsite, tiesiog į patalpą prileisite dar daugiau karšto oro.  Rekuperatorius žiemos metu išsaugo šilumą, o vasaros metu – vėsą. Todėl visai išjungti rekuperacinės vėdinimo sistemos vasaros metu irgi nerekomenduojame – leiskite jai nuolat veikti nedidele galia. Esant galimybei, šilumokaitis atvėsins šviežią lauko orą bent keletu laipsnių. Išmani vėdinimo įrenginio automatika pajus vakare atvėsusį orą ir atvers šilumokaičio apeigos bypass sklendę (priklauso nuo įrenginio komplektacijos). Jūsų komfortu įrenginys rūpinsis ir dieną, ir naktį, veikdamas skirtingais režimais. O itin karštomis dienomis kokybiškai užtikrinti vėsą padės tik kondicionierius.

- Kur ir kaip prijungti virtuvės garų surinktuvą įsirengus rekuperacinę sistemą?

Vėdinimo sistemų projektuotojai nerekomenduoja, o profesionalūs montuotojai niekada nejungia gartraukio atšakos į rekuperacinio vėdinimo kanalus ar patį įrenginį. Tai žalinga, nes:

- Naudojant gartraukį su ventiliatoriumi, vėdinimo sistema išbalansuojama, šaltos žiemos metu gali net užšalti. Tokio gartraukio veikimo metu, dalis virtuvės kvapų gali per vėdinimo sistemą patekti į gyvenamąsias patalpas.

- Naudojant gartraukį-gaubtą, jo našumas nėra pakankamas efektyviai surinkti garams. Aktyvavus tokio gartraukio funkciją, sumažėja oro šalinimas iš likusių patalpų.

- Kokybiškai įrengti tokiai sistemai reikalingi brangūs papildomi komponentai: slėgio relės, motorizuotos sklendės. Nekokybiškai įrengta sistema neužtikrins efektyvaus patalpų vėdinimo

Sandariuose A, A+, A++ būstuose rekomenduojame naudoti tik recirkuliacinį gartraukį.

- Ką daryti, kai namuose esanti perteklinė drėgmė kaupiasi ant langų?

Naujos statybos būstuose pirmaisiais metais naujakuriai dažnai susiduria su po statybine pertekline drėgme, todėl rasoja langai.

 

Rekuperatorius yra vėdinimo įrenginys, kurio funkcija yra šalinti užterštą orą, tiekti šviežią orą ir vykdyti šilumogrąža, o ne surinkti ar šalinti drėgmę. Todėl jeigu jūsų patalpų drėgmė viršija rekomenduojamas higienos normas, rekomenduojame naudoti profesionalų drėgmės surinkėją iki tol, kol vėdinamų patalpų drėgmė nukris iki rekomenduojamų santykinės patalpų drėgmės, o taip pat naudoti rekuperatorių ant didesnės galios.

- Ar galima kombinuoti rekuperatorių su oro kondicionieriumi?

Amžinas klausimas, turintis standartinį atsakymą. Du viename niekada nebus taip gerai, kaip du atskiri – tai tinka ir kavai, ir inžineriniams sprendimams. Svarbiausia – suprasti, kad vėdinimui ir vėsinimui reikalingi labai skirtingi oro kiekiai. Būstui vėdinti pakaks 80-100 kubinių metrų per valandą, o kokybiškai atvėsinti – 500-800 kubinių metrų. Nerekomenduojame kombinuoti šių dviejų sistemų dar ir todėl, kad pageidaujant vėdinimo sistemos vamzdynais transportuoti vėsų orą, tikėtinas patalpos oro drėgmės kondensavimasis ant vamzdžio sienelių. Todėl visą patalpos vamzdyną reikėtų termiškai izoliuoti. Rekuperatorius neturi aktyvaus šaldymo elemento, tačiau orui patalpoje esant vėsesniam nei lauke, kažkurį laiką išsaugos patalpos vėsą veikdamas atvirkščiai nei žiemą, kada išsaugo šilumą.

Tikimės, kad šie atsakymai pagelbės apsispręsti, ar jums reikalingas rekuperatorius namuose.

Grįžti

Rašyti komentarą

Jūsų komentaras bus paskelbtas po patvirtinimo