Kaip išsirinkti tinkamą oro kondicionierių

Kaip išsirinkti tinkamą oro kondicionierių

Karštomis vasaros dienomis net ir atviri langai negali suteikti tiek gaivos, kiek norėtume. Priešingai, – neretai pravėrus langą namuose pasidaro dar tvankiau. Kovai su alinančiu karščiu naudojami oro kondicionieriai, kurie, išsiskirdami universaliu pritaikymu, tampa praktišku sprendimu visiems metų laikams, – kai orai už lango atvėsta, kondicionierius taps puikiu šilumos šaltiniu.
Augantys pirkėjų poreikiai skatina gamintojus ieškoti vis modernesnių kondicionavimo sprendimų, todėl oro kondicionierių pasirinkimas šiandien iš tiesų didelis. Įranga gali skirtis savo funkcionalumu, paskirtimi, galia ir kitais parametrais, todėl pasirinkti tinkamą kondicionierių gali tapti rimtu iššūkiu. Kad nepasimestumėte gausioje pasiūloje, pateikiame kelis trumpus patarimus, kaip išsirinkti tinkamą kondicionierių savo namams.

1. Pagrindinė funkcija
Besivystant technologijoms, šiuolaikiniai oro kondicionieriai ne tik šaldo, bet ir šildo. Bene visi šiuolaikiniai oro kondicionieriai gali tiek vėsinti, tiek šildyti namus, tačiau reikia įvertinti, ar vėsiuoju periodu jis bus naudojamas kaip pagrindinis šilumos šaltinis, ar pagalbinis“, pvz., sistema oras-oras, lyginant su sistema oras-vanduo, pasižymi mažesnėmis įrengimo sąnaudomis, todėl yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie kondicionierių nori derinti su kitais šilumos šaltiniais. Kitaip sakant, reikėtų nepamiršti, kad oro kondicionierių pasirinkimas gali skirtis priklausomai nuo erdvės ir gyventojų poreikių. Jei ieškote optimalaus varianto, rekomenduojame pasitarti su specialistais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus, suteikti išsamias konsultacijas ir pateikti jūsų namams tinkamiausią sprendimą.

2. Galia
Oro kondicionieriai skiriasi savo galia, todėl tikrai neverta permokėti už itin galingą modelį, kuris jūsų namuose išnaudos tik pusę savo jėgos, ir, žinoma, greičiausiai neapsidžiaugsite, jei sumokėję už kondicionierių sužinosite, kad jam trūksta galios atvėsinti erdvę iki norimos temperatūros.
Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, visų pirma reikėtų numatyti vietą, kurioje kondicionierius bus įrengtas. Nuo konkretaus kambario išplanavimo priklausys ir tai, kokio tipo ar formos kondicionierių rinksitės. Svarbu nepamiršti ir dizaino, – oro kondicionierius turi derėti prie interjero sprendimų ir bendros būsto nuotaikos.
Paprastai perkami 2,5–3,5 kW oro kondicionieriai, kurių galios pakanka gyvenamojo kambario atvėsinimui, tačiau, verta pagalvoti ir apie šiek tiek galingesnį modelį, kuris užtikrins tylesnį darbą, jei nebus pilnai išnaudojama jo galia. Žinoma, konkretus sprendimas gali skirtis nuo jūsų poreikių ir išorinių sąlygų. Perkant kondicionierių reikėtų atsižvelgti į patalpų dydį, įvertinti, į kurią pusę nukreipti langai, koks yra jų plotas, taip pat – kokie yra kiti šilumos šaltiniai, kiek žmonių čia būna ir t. t.
Trumpa atmintinė: skaičiuojama, kad 10 kv. m. reikalinga 1 kW galios įranga, tačiau rinkitės vienu žingsniu galingesnį modelį, jeigu:
•    patalpos yra labai aukštomis lubomis;
•    virš lubų yra stogas;
•    langai yra labai dideli ir nukreipti į pietų pusę.

3. Tipas
SINGLE-SPLIT – tai oro kondicionavimo sistema, sudaryta iš vieno lauko ir vieno vidaus blokų. „Single-split“ sistema nereikalauja didelių investicijų, pasižymi lengvu ir paprastu montavimu bei eksploatacija. Ši sistema yra idealus pasirinkimas vienai patalpai vėsinti, puikiai tinka butui. Sistema yra patogiai valdoma nuotoliniu būdu.
MULTI-SPLIT – tai sistema, naudojama norint atvėsinti kelias atskiras patalpas bute ar name. „Multi-split“ sistemą sudaro vienas lauko ir keletas vidaus blokų, todėl fasadas yra neapkraunamas, sutaupoma pinigų. Tiesa, montuojant „Multi-split“ yra reikalingas vamzdynas. 
VRF – tai kintamo šaltnešio srauto (ang. variable refrigerant flow) sistemos, kurių svarbiausias pranašumas – galimybė sujungti vieną išorinį bloką su keliais vidiniais blokais. VRF sistemos naudojamos dideliems pastatams, pvz., biurams. Šios sistemos leidžia kontroliuoti kiekvieno vidinio bloko veikimą, nekeičiant kitų blokų parametrų.
Mobilūs oro kondicionieriai, nereikalaujantys sudėtingų montavimo darbų, dažniausiai yra pigesni. Šie modeliai puikiai tinka žmonėms, kurie nuomojasi būstą ar greitu metu planuoja persikelti. Deja, paprastai tokie kondicionieriai reikalauja gana daug priežiūros ir garsiai dirba, be to, jums reikės savarankiškai išvesti žarną, pvz., pro langą, kad būtų pašalintas šiltas oras.
Oro kondicionieriai taip pat skirstomi į atskirus tipus pagal jų tvirtinimo būdą. Patys populiariausi yra sieniniai oro kondicionieriai montuojami ant sienos. Tai dviejų dalių kondicionieriai, kurių vidinė dalis montuojama patalpoje, o išorinė – ant stogo, balkone ar kitoje lauko erdvėje. Kanaliniai (ortakiniai) kondicionieriai yra montuojami į ventiliacijos kanalus pakabinamose lubose. Išorinė dalis yra montuojama lauke, o vidinė – ant pakabinamų lubų, todėl sumontuotas kondicionierius negadina interjero vaizdo, nes yra nematomas. Kasetiniai kondicionieriai taip pat montuojami pakabinamose lubose, o jų išorinė dalis montuojama lauke. Palubiniai kondicionieriai įrengiami po lubomis arba prie pat grindų, o jų išorinė dalis montuojama lauke. Grindiniai kondicionieriai yra montuojami po langais ir atvėsintą orą išpučia į viršų.

Visada rekomenduojame pasitarti su specialistais renkantis oro kondicionierių savo namams ar kitoms patalpoms.

Grįžti

Rašyti komentarą

Jūsų komentaras bus paskelbtas po patvirtinimo